חוות האיסיים, בקצה מושב אבן-ספיר, שוכנת  במרכז השטח המיוער של הרי ירושלים. החווה היא נקודת מוצא אידאלית לטיולים ברגל, ברכב, בטרקטורונים ועל גבי סוסים, אל אתרי הנוף החבויים בינות לשלוחות ולגיאיות  של השטח ההררי שמסביב.  אנו מציעים לאורחינו טיולים מודרכים ברגל או ברכב בהתאמה אישית, החל מהליכה למטרת שיפור הבריאות, דרך טיולי מעיינות למיטיבי לכת, סיור לימודי להכרת ואיסוף צמחי-בר ראויים למאכל, או ביקור במנזר יוחנן המטביל בחיפוש המקורות האיסיים לנצרות, וכלה בטיול ברכב לפניני-נוף נסתרים בהרים שמסביב.

כדי לעזור לאורחינו לבחור את הטיול המתאים עבורם, שרטטנו מפה של האתרים הקרובים לחוות האיסיים שניתן לבקר בהם בהליכה רגלית של שעה או פחות מזה. חיבורם  של כל האתרים האלו למסלול אחד, למיטיבי  לכת, יוצר את ה"מסלול המעגלי" שניתן לבצעו ברגל ביום אחד. המסלול המעגלי לא כולל את פניני הנוף הרחוקים יותר שניתן להגיע אליהם בטיול ברכב. (או ברגל בשילוב חנית לילה בשטח.) ניתן לבצע כל קטע במסלול המעגלי בהתאם לעניין ולזמן שרוצים להקדיש לכך. אנו גמישים מספיק לעזור לתכנן ולבצע את הטיול המתאים ביותר עבורכם.

המסלול המעגלי משורטט בקו אדום מקווקו. ברובו הוא קטע משביל ישראל שמקבל את השם "שביל המעיינות" כשהוא עובר ביער עמינדב. המסלול מתחיל בחוות האיסיים, נכנס למנזר יוחנן המטביל מהמדבר, עובר ממנזר הנשים למנזר הגברים וממשיך צפונה ומזרחה לעבר עין חנדק. עוברים ליד הסכר העצום בן כ-אלפיים שנה שתחם את הטרסות שהושקו במי עין חנדק, מבקרים בעין חנדק ועולים לעין שריג. מכאן השביל נקרא "שביל המעיינות ביער עמינדב". ממשיכים עם השביל עד לחורבת סעדים משם לעין סעדים. כעת יורדים בתלילות (בשביל יפיפה) עד לעין אשקף. מעין אשקף חוזרים לכיוון אבן ספיר ומבקרים בעין ספיר, שעברה לאחרונה שיפוץ מרשים. מעין ספיר חוזרים דרך היער לחוות האיסיים.