לאחר שש פעמים שהנחתי בשיתוף עם שאנייה ונועם את "ריטריט צום מים והתבוננות", השנה אני מציע, למי שכבר התנסה בצומות ומכיר בפוטנציאל הרפואי של צום על בסיס מים בלבד, "ריטריט צום רפואי היגייני" מונחה  מ-5 ימים ועד 30 יום. בין התאריכים 21 ליולי ועד 31 לאוגוסט.

צום רפואי יכול להביא להחלמה שלמה ממחלות כגון; סכרת, דלקת פרקים, קוליטיס, יתר לחץ-דם ומחלות כרוניות נוספות. צום מאפשר לגוף להפנות את משאבי האנרגיה, המופנים בימים רגילים לעיכול והטמעת מזון, לניקוי הגוף מרעלים, לתיקון רקמות פגועות והחלמה מחוליים ממושכים.

בחודש ינואר 2017 עשיתי צום של 30 יום למען בריאותי במרכז טנגלווד שבקוסטה ריקה. בתקופה ששהיתי במרכז טנגלווד, למדתי את השיטה הנהוגה שם ויש בכוונתי להכניס מקצת הדברים שלמדתי שם לשיטה שלי כאן. אין קשר בין המרכזים והשיטות, אך אני מציע לישראלים ששוקלים ברצינות לעשות צום רפואי לבדוק את האופציה לעשות את זה כאן בארץ לפני שהם מחליטים לנסוע לעשות צום רפואי בחו"ל.

אז אם את/ה שוקלים את האופציה להחלים בצורה טבעית ממחלה כרונית או אקוטית, ואולי לטוס לחו"ל לשם כך. הצעתי שתבדקו את האופציה לעשות את הצום בחוות האיסיים בהנחייתי ובפיקוח רופא M.D.  לתאריכים, מחירים, אפשרויות מגורים וכד' נא להיכנס לקישור: ריטריט צום רפואי היגייני לרשום שם את הפרטים שלך, והמידע הרלוונטי יגיע אליך למייל.

קבלה לריטריט צום רפואי, מותנית בפגישה מקדימה איתי.  בפגישה נדון על הסיבות שלך לצום ועל הציפיות שלך מהצום.  ניקח בדיקות מקדמיות המצביעות על הכושר שלך לבצע את הצום, ונחליט ביחד על אורך הצום.

בתחילת סדרת הצומות, בתאריכים: 20-22 ליולי, ובסוף סדרת הצומות בתאריכים: 31 לאוגוסט – 2 לספטמבר, תתקיים בחוות האיסיים: "הסדנה להתחדשות גוף נפש" בהנחייתי ובשיתוף עם שורי שטרול (בשנה שעברה כבר העברנו שתי סדנאות כאלו). משתתפים ב"ריטריט צום רפואי היגייני" מכל אורך שהוא, מוזמנים להצטרף ל"סדנה להתחדשות גוף נפש" (לפני הצום או אחרי הצום) בהנחה של 100 ש"ח.

בריאות ואושר,

דר' זוהר קציר