"המרכז" של חוות האיסיים משמש את הסדנאות שלנו להכנת מזון חי (Live Food) ולימוד אורח חיים בריא. אנו גם שמחים לארח במקום סדנאות יוגה, מדיטציה ומודעות בהנחיית מנחים מבחוץ. המקום מתאים לקבוצות של 15- 30 איש, אך ניתן לארח גם קבוצות גדולות יותר כאשר משתמשים ב"פינת הזולה" הצמודה למרכז כשהיא מרופדת במחצלות צבעוניות. בגלריית התמונות של האירועים השונים שהתארחו במקום משנת 2010 ועד היום, ניתן לראות אירועים רב משתתפים של 60 ויותר אנשים, המבלים במרכז וב"זולה" ונהנים מהאווירה המיוחדת הקיימת במקום.

"המרכז" נמצא במבנה ששופץ ממחסן פח בגישה "אקולוגית". קירות המבנה בודדו ב"קשקל" (קש ספוג בחרסית) וצופו בטיח אדמה. גג המבנה כוסה ברעפי "אונדובילה" (רעפים מעיסת נייר ספוגה בחומר בטומני) ולצד המבנה נבנו שרותי קומפוסט ואגן לאיסוף המים האפורים מהמטבח. מבחוץ קושט המבנה בסמלי "עץ החיים" של האיסיים, ברצפים חוזרים המשתלבים במבנה פח ה"אסקורית" המקורי.

להשלמת התמונה "האקולוגית" נבנו לאורך הקירות עמודונים מלבנים שנעשו מבוץ ו"נאפו" בשמש, בניהם מדפים מעץ בצבע כחלחל ועליהם פסלי ציפורים מקרמיקה מתנת האמנית ברוריה ברק ז"ל. הצבע הכחלחל שולט גם בדלפק ה"מטבח". המטבח של המרכז לא נועד לבישולים ומשמש להכנת ארוחות ממזון חי (Live Food) בלבד. לשם כך הוא מצויד בכלי מטבח מתאימים למטרה זו, כגון: מערבל מזון, מסחטת מיצים ומייבש מזון.

המרכז צמוד לחממה לגידול נבטים של החווה, ומשמש נקודת מפגש למטילי שביל ישראל ותיירות אקולוגית באזור.